Štěňátka-Puppies-Welpen

 

Koupě štěněte od chovatele

Pokud se rozhodnete koupit štěně přímo od chovatele, tak byste určitě měli dostat:

Kupní smlouvu v kopii.

dobrý chovatel vyhotoví 2 stejnopisy (1 pro chovatele, 1 pro nového majitele). Je zde uvedeno jméno, tetovací číslo, očkování ap. Pokud kupujete štěně s vadou vylučující z chovu, mělo by to být ve smlouvě výslovně uvedeno.

Očkovací průkaz.

štěně by mělo mít řádně zapsaná veškerá očkování a odčervení.

Průkaz původu.

Průkaz původu neboli rodokmen vydává Českomoravská kynologická unie v Praze. Někdy se stane, že rodokmen ještě nebyl vyhotoven. Záleží na vzájemné dohodě, jakým způsobem vám bude originál PP doručen. Zkontrolujte si pak jméno a tetovací číslo - musí se shodovat se zápisem v očkovacím průkazu. Dále by tam neměl chybět podpis plemenné knihy a chovatele, jinak je PP neplatný. Nový majitel si pak na zadní straně vyplní údaje o své osobě a rovněž se podepíše.

Nepovinná výbavička pro štěně.

Většina dobrých chovatelů přidá štěňátku na jeho novou cestu ještě tzv. výbavičku:

Krmení - dobrý chovatel přidá do začátku krmení, na které bylo štěně zvyklé, aby nedocházelo k zažívacím problémům. Je dobré přejít na případnou jinou značku pozvolna.

Oblíbenou hračku - aby si na nový domov snáze zvyklo - bude si moci hrát s něčím známým a voňavým po sourozencích.

Kousek látky z pelíšku - může jít o malý ručník nebo kousek látky, na kterém celý vrh i s matkou lehával. Štěně tak nebude tesknit a bude si připomínat svůj domov.

Dobrá rada - novému majiteli určitě přijdou vhod rady od zkušeného chovatele, zvláště pokud si pořizuje své první štěně.

 

 

 

 

www.japan-chin.eu | SPAM POISON | |